8 rad, jak na ŠŤASTNÝ VZTAH

8 rad, jak na ŠŤASTNÝ VZTAH ...


1) Nejprve se naučte mít rádi sami sebe

Určitě jste to slyšeli už tisíckrát a může se vám to zdát, jako klišé, ale v těchto 7 slovech se schovává celá energie vztahu. Pokud člověk nemá rád sám sebe, tak nedokáže dávat lásku a milovat někoho jiného.


2) Důvěřujte si

Důvěra patří k nejdůležitějším základním kamenům každého vztahu, bez důvěry váš vztah nebude vzkvétat, budete se podezírat, obviňovat, budete na sebe žárlit a váš vztah dlouho nevydrží. Věřte si a nedávejte protějšku důvod k nedůvěře.


3) Pochvalte se za maličkosti

Už americký psycholog Abraham Harold Maslow ve své pyramidě potřeb uvedl, že každý z nás potřebuje uznání a ve vztahu to platí dvojnásob, bez uznání od vašeho protějšku budete bez motivace dělat cokoliv navíc.Věřte, že když se pochválíte za maličkost, tak to minimálně tomu druhému vykouzlí úsměv na tváři.


4) Společné koníčky

Najděte si pár společných koníčku, které budou bavit oba dva. Co víc si přát než trávit čas s vašim protějškem?


5) Tolerujte chyby

Nikdo nejsme dokonalý! Každý jednou udělal chybu, proto si nic nevyčítejme a už vůbec nevytahujme ty chyby z minulosti. 


6) Dopřejte si svobodu

Každý z nás potřebuje jednou za čas být chvilku o samotě, proto se na sebe nefixujte celé dny a dejte si od sebe chvilku oddych, po čase by se mohlo stát, že si začnete lézt na nervy a láska se ze vztahu začne vytrácet. Pánské a dámské jízdy nevznikly pro nic za nic.


7) Volte kompromis

Nechtějte za každou cenu vždy upřednostňovat jenom svoje plány, ale volte kompromis. Ve vztahu nemá být vítěze, ani poraženého, ve vztahu se hraje týmově, aby z toho vzešli dva šampioni.


8) Buďte vděční

Sem tam není na škodu, projevit vděčnost za to, co máme, za vše, co nás potkalo. Jakmile se stanete vděčnými za váš vztah, za váš protějšek, rodinu, přátelé, za zdraví a za jiné věci ve vašem životě. Dostanete toho daleko více. Opravdu to funguje :)


Galerie