Psalo se 5. září roku 2016, přesně 3 měsíce od našeho prvního výročí s Dený. Tento den jsem byl společně s Jiřím a Pepou v Nízkých Tatrách, kde jsme právě zdolávali tamní hřeben. Pamatuji si ten den, jako kdyby proběhl včera, byla vlezlá zima, nepropustná mlha a občas hustě pršelo, fotka z toho dne byla opravdu depresivní, proto jsem vybral raději krásnější fotku, která znázorňuje ještě dlouho cestu k našemu cíli, podobně jako tomu bylo u našeho projektu, ale zpět k příběhu, i  přes nepřízeň počasí a namáhavý terén panovala dobrá nálada a konverzace se točila kolem naší blízké budoucnosti.


Nízké Tatry

NÍZKÉ TATRY – Hřebenovka


„Jaké máš další cíle Láďo?“

Pravdou je, že na tyhle otázky existují z mé strany stovky odpovědí, ale ta jedna, která je pro tento článek nejdůležitější, zazněla hned:
„Kluci až se vrátím domů, tak už chci začít více pracovat na něčem svým, možná na tom deníku pro páry, jak jsem vám o něm jednou vykládal.“

Pro lepší pochopení situace, je také vhodné napsat, že ve zmíněné chvíli jsme toho o našem budoucím projektu věděli velice málo.

Několik dní, konkrétně 16. září po návratu z Nízkých Tater jsem se o plánech podělil s Dený, která byla z nápadu nadšená.

A tak jsme se dali do práce.

Na začátku jsme si sepsali chronologický plán a začali hledat vhodnou grafičku, která by byla na stejné vlně jako MY DVA. Jako první jsme oslovili naši kamarádku Jáju, která do toho s námi šla hned od začátku. Spolupráce s ní byla skvělá, Jája má kreativní duši a její návrhy náš produkt obohatily. Originální písmo, které zdobí Partnerský deník je její výtvor. Bohužel pro nás, Jája nedokázala skloubit poslední ročník vysoké školy s její práci  a po dvou měsících jsme museli hledat novou grafičku. Zrealizovali jsme takové malé „výběrové řízení“, na jehož základě se nám ozvalo několik skvělých grafiček, z kterých jsme si později vybrali Renču Landsmanovou. S Renčou nám stačilo úvodní setkání a hned bylo jasné, že to bude výborná a obohacující spolupráce pro obě strany. Renči stačilo nastínit, jak bychom si některé stránky představovali a ona je přenesla do digitální verze, kdy je často doplnila o své nápady.


FILMY – návrh


FILMY – finální podoba


Rodokmen

RODOKMEN – návrh


Rodokmen

RODOKMEN – finální verze


Jak si můžete všimnout, zamilovaný pár v deníku doprovází šablona, kterou jsme vytvořili na základě našeho prvního deníku.
Snažili jsme se o to, aby se deník stal pro páry pomocníkem, který jim připomene, kdy slaví své společné výročí, svátky, narozeniny nebo jim prostě jenom pomůže oživit jejich vzpomínky.
V deníku mohou páry najít spoustu zajímavostí, kreativních a sebepoznávacích činností.


První deník

PRVNÍ PARTNERSKÝ DENÍK


V druhé fázi jsme se zaměřili na papír a vazbu. Ohledně papíru jsme měli jasno hned na začátku. Chtěli jsme papír, který bude příjemný na dotek, bude se na něj hezky psát, kreslit,
nepropustí temperové barvy a pod tíhou fotografií se nebude kroutit. O borové vazbě jsme v té době ještě ani neuvažovali. Přiznáváme se, že tahle část našeho tvoření byla na začátku dost amatérská, jak si můžete všimnout na fotografii níže, upřímně jsme dost váhali, jestli vám tuto fotografii ukážeme,
ale chceme být přímý a na každé nepoznané cestě je nutné se vždy něčemu naučit. My se například naučili, že krabice, které doma leží několik let se můžou někdy hodit.


Vazba

PRVNÍ NÁVRHY VAZBY


Rozměr deníku jsme po konzultaci s blízkými přáteli, také dost obměnili, protože náš první návrh měl mít rozměry 300 x 300 mm, což zpětně hodnotíme jako velký nesmysl. Nakonec jsme zvolili šikovný rozměr 215 x 300 mm, díky němu je deník mobilní a páry si ho mohou vzít i na své dobrodružné a romantické výlety.

Otázka ohledně vazby deníku byla asi tou nejkomplikovanější částí. Přáli jsme si jiný formát, než jsou dostupné na trhu, nebo jsme o nich alespoň nevěděli, chtěli jsme být originální, aby vazba byla elegantní, a abychom mohli zákazníkům dát při tvoření trochu svobody. Šlo nám také o to, aby si pár mohl některé stránky libovolně přeházet a zbytek deníku dotvořit podle vlastní kreativity, to by pevná knižní vazba nedovedla, i když knihy z celého srdce milujeme.

Když jsme jednou navštívili Denčinýho strejdu, který je mimochodem šikovný truhlář, tak jsme ani netušili, že nám tato návštěva vnukne skvělý nápad.

„Uděláme dřevěnou vazbu.“

Začali jsme zkoumat, jaké dřevo by se nám k Partnerskému deníku hodilo, podtrhlo by jeho eleganci a zároveň by bylo lehké a pevné. Borové dřevo to vyhrálo na plné čáře. Bonusem tohoto úžasného dřeva, jsou jeho krásné přírodní vzory, díky nim se z každého deníku stává originální kousek.

V krátkosti vám chceme také napsat něco o jeho finální úpravě, z borové překližky se pomocí laseru vyřežou jednotlivé díly, které následně na tom musíme:

obrousit, očistit a ochránit před nečistotami pomocí laku.


Laser

1. Fáze – OBROUŠENÍ


Čištění

2. Fáze – OČIŠTĚNÍ


Ochrana

3. Fáze – OCHRANA


Na závěr našeho projektu přišly božské knihařské kroužky a gumička, která celý deník zpevňuje a kompletní vazba byla na světě. 

Samozřejmě webové stránky se taky samotné nevytvořily, s kterými nám pomohl Ondra Toth, společně jsme museli vymyslet objednávkový systém, založit účty na sociálních sítích, a také bylo nutné doladit další činnosti, abychom deníky mohli vůbec prodávat, ale o tom možná někdy jindy.

A tak jsme začali Partnerský deník MY DVA prodávat.

První objednávku jsme obdrželi 02.července 2017.

,,Je důležité si vždy jít za svým cílem, i když to zrovna nemusí být ta nejjednodušší cesta, a o té cestě nevíte nic, dá se říct, že nevíte vlastně vůbec nic, ale podle vlastních zkušeností víme, že je důležité na té této cestě SETRVAT a NEVZDÁVAT SE, pak se může leccos podařit.”

Pokračování příště …


{val si daL}

Partnerskydenik

This is a paragraph.It is justify aligned. It gets really mad when people associate it with Justin Timberlake. Typically, justified is pretty straight laced. It likes everything to be in its place and not all cattywampus like the rest of the aligns. I am not saying that makes it better than the rest of the aligns, but it does tend to put off more of an elitist attitude.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *