Vánoční večery už jsou za malou chvíli tady, a jak z předchozích let víme, tak ty dlouhé zimní večery a někdy dost ponuré počasí člověka vybízí přímo k tomu,
aby usedl k televizi, udělal si dobrý čaj
a jenom relaxoval u dobrého filmu.

S pomocí několika párů jsme pro vás připravili seznam 15 nejoblíbenějších romantických filmů, které možná zná většina z vás, ale řada těchto příběhů nikdy neomrzí. V některých případech vás příběh může natolik ovlivnit, že v sobě najdete tolik pozitivní síly a odhodlání, že zavoláte svým nejbližším, abyste jim sdělili, jak moc je máte rádi.

Tak se prosím usaďte, váš vybraný film právě začíná.


1. Pretty Woman (1990)

Kdo by příběh o Vivien Wardové a milionáři Edwardu Lewisovi neznal. Zamilovaný příběh, který se odehrává v Hollywoodu, kde si Vivien vydělává prostitucí na tamních chodnících. Jednoho večera se ji, ale změní život, potkává šarmantního investora Edwarda, který ji v luxusním hotelu navrhne překvapivou nabídku. Příběh postupně graduje a z „pracovního vztahu“ se stává láska jako trám.
Co myslíte, přijede si Edward pro Vivien na bílém koni?
Richard Gere & Julia Roberts
„Nevím jak vy, ale já nikdy nepoznám, k čemu, která vidlička patří.“ úryvek z filmu

Věděli jste, že film neměl být vůbec romantická komedie, ale temné drama o prostituci?


2. Amélie z Montmartru – Le fabuleux destin d´Amélie Poulain (2001)

Příběh o pařížské číšnici Amélii, která si díky svému zamlklému otci a smrti své matky stvoří vlastní svět s velmi neobvyklými představami.
Její život změní dvě události, které Vám samozřejmě neprozradíme, ale změní ji natolik, že se rozhodne pomáhat lidem okolo sebe.
Důsledek její pomoci druhým způsobuje to, že je Amélie ve svém osobním životě velice osamělá a jediný milostný vztah, který prožívá, je spíš platonický.
Amélie je zamilovaná do podivína jménem Nino Quincampoix.
Co myslíte skončí tento příběh happyendem?
Audrey Tautou & Mathieu Kassovitz,„Patnáct.“ Amélie

Věděli jste, že kavárna, ve které Amélie pracuje se ve skutečnosti jmenuje Café des 2 Moulins a nachází se v pařížské ulici Lepic?


3. Láska nebeská – Love Actually (2003)

Nastává předvánoční Londýn, kde se odehrává spousta zamilovaných, vtipných a smutných příběhů, které vyvrcholí na Štědrý večer s romantickými a komickými důsledky pro všechny zúčastněné. V tomto filmu je snad úplně všechno, co se dotýká romantiky, proto je zbytečné rozepisovat něco víc.

Bill Nighy

„Víš, já myslím, že radši nepůjdu dál, poslední věc, o jakou tam stojí, je politik, který sebere dětem potlesk:“ úryvek z filmu

Věděli jste, že celkové zpracování filmu přesahovalo 4 hodiny materiálů, které byly následně zkráceny na 135 minut?


4. Zápisník jedné lásky – The Notebook (2004)

Romantické drama o nových začátcích a druhých šancích, ve kterém sledujeme mladou zamilovanou dvojici Allie a Noaha, kteří spolu prožijí jedno nádherné léto a přejí si, aby jejich společné chvíle nikdy neskončily. Jenže, jak už to v romantických filmech bývá, něco se pokazí. Allie se musí přestěhovat a Noah odchází do války. Nešťastně zamilovaná dívka začíná žít nový život.
Co myslíte, spojí osud znovu jejich cesty?

Rachel McAdams & Ryan Gosling

„Chtěla jsem, aby to bylo dokonalé. A teď nedokážu být zticha.“ Allie

Věděli jste, že se do sebe během natáčení hlavní herci Ryan Gosling a Rachel McAdams opravdu zamilovali?


5. Pýcha a předsudek – Pride & Predjudice (2005)

Romance natočená podle knižního bestselleru J. Austenové. Příběh pojednává o pěti mladých dcerách paní Bennetové, která své dcery chce za každou cenu nejlépe provdat. Paní Bennetová se dozvídá, že se do sousedství přestěhoval mladý, svobodný a bohatý pan Bingley, s kterým se seznamuje na plese, na kterém je s ním i jeho pyšný přítel pan Darcy, který se proti své vůli zamiluje do Elizabeth, která o panu Darcym nechce ani slyšet. A jak to celé dopadne? Tak na to se musíte už podívat sami.

Keira Knightley & Matthew MacFadyen

„Slečno Elizabeth, marně jsem sváděl boj a už to nemůžu unést.“ pan Darcy

Věděli jste, že se autorka nikdy nepřiznala k autorství svých knih? Na obálce vždy stálo pouhé „By a Lady“ nebo titulek u Pýchy a předsudku hlásal „od autorky Rozumu a citu“. Až její bratr po Janině smrti odhalil její totožnost.


6. Dobrý ročník – A Good Year (2006)

Úspěšný a trochu sebestředný investor Max Skinner, který obchoduje s akciemi na Londýnské burze, se v průběhu oslav úspěšné investice dozvídá, že jeho francouzský strýček, u kterého strávil část svého dětství umřel a on se tak stává právoplatným majitelem vinohradu v Provence. Max má samozřejmě s vinohradem obchodní úmysly a chce jej “jen” výhodně prodat. Jenže ve Francii, kam se sám vypraví, potkává své kamarády z dětství a Fanny Chenalovou, jejichž kouzlu podlehne. Co myslíte prodá Max nakonec strýčkův vinohrad?Marion Cotillard & Russell Crowe

„Maxi říkal jsem ti už, proč tak rád vyrábím víno. Ve Francii je to vždycky majitel, kdo víno vyrábí, i když nedělá nic víc, než pozoruje hrozny dalekohledem, z pohodlí své studovny. Ne, já dělám víno, protože tento jemný nektar, je naprosto neschopen jakýkoliv lží, vůbec nesejde na tom, kdy ho sklidíš, víno bude tvým ústům šeptat vždy s naprostou otevřenou upřímností, jakmile si dáš jediný doušek.“ Maxův strýček

Věděli jste, že se kvůli věrohodnosti scény v bazénu musel vybetonovat a vykopat nový bazén?


7. P.S. Miluji Tě – P.S. I Love You (2007)

Mladá vdova Holy objeví 10 dopisů, které ji zanechal napsal její manžel Gerry před svou smrtí. Pro Holly byl Gerry vším, a když ho ztratí, tak vůbec neví, jak má naložit se svým životem. Díky dopisům pro Holly začíná rok plného neobyčejného dobrodružství, při kterém si má uvědomit, kdo doopravdy je a překonat bolestivou ztrátu milovaného manžela, aby dokázala začít nový život.Hilary Swank & Gerard Butler

„Film P. S. Miluji Tě nám připomene, že si máme ty, které milujeme, držet blízko u sebe a nikdy to nemáme brát jako samozřejmost, protože nikdy nevíme, co se stane zítra. Tento film je o síle přátelství o rodině, a snad i o tom, abychom život nebrali příliš vážně.“ Hillary Swank

Věděli jste, že při striptýzové scéně zasáhnou Gerryho kšandy Holly do čela a způsobí ji tak zranění, které muselo být zašité několika stehy?


8. Podivuhodný případ Benjamina Buttona – The Curious Case of Benjamin Button (2008)

Film vypráví o sympatickém Benjaminu Buttonovi, který svůj život začíná jako malý chlapec s chorobami, které jsou typické pro staré lidi v pečovatelském domově, kam ho odnesl jeho otec. Benjamin je výjimečný tím, že místo toho, aby stárl, tak mládne. Ve svém životě zažívá neobyčejná dobrodružství, z kterých vždy pramení chytrá ponaučení, jen se divák musí více zaposlouchat. Za nějaký čas na scénu přichází krásná a úspěšná baletka Daisy, do které se Benjamin zamiluje. Benjamin si s odstupem času uvědomuje, že mládnutí bude nadále pokračovat a být dobrým otcem a manželem nebude v jeho moci, proto raději zvolí odchod. Na to, jak tento krásný příběh skončí se už musíte podívat sami.

Brad Pitt & Cate Blanchett

„Neměli jsme ani jeden kus nábytku, v obývacím pokoji jsme si dělali piknik. Jedli jsme, kdy jsme chtěli. Byli jsme vzhůru, když se nám chtělo. Slíbili jsme si, že nikdy nesklouzneme do stereotypů, že nebudeme chodit spát a vstávat ve stejnou hodinu. Prakticky jsme žili na té matraci.“ Benjamin Button

Věděli jste, že Brad Pitt věnoval svůj honorář za tento film na výstavbu 150 ekologických domů pro lidí postižené hurikánem Katrina?


9. 500 dní se Summer – 500 Days of Summer (2009)

Nezvyklý zamilovaný příběh o lásce mladého reklamního textaře Toma, který stále hledá dívku svých snů a nové kolegyně Summer, která nevěří na pravou lásku. Název už napovídá, že 500 dní jejich vztahu dokazuje, že cesta k harmonickému štěstí může být nepředvídatelná a nekontrolovatelná. Doporučujeme dbát zvýšené pozornosti na křestní jméno dívky na gauči. A…..

Joseph Gordon-Levitt & Zooey Deschanel,

„Jestli se Tom něco naučil, tak to, že prosté pozemské události nelze považovat za věci zásadního vesmírného významu. Náhoda, o ničem jiném to nikdy nebylo, nic víc než náhoda. Tom se konečně naučil, že zázraky neexistují, že nejsou věci jako osud, nic než souzené. Věděl to, teď si byl jistý. Byl si dost jistý.“ úryvek z filmu

Věděli jste, že filmaři ve filmu hojně používají modrou barvu, aby zdůraznili modré oči Zooey Deschanel?


10. Má mě rád, nemá mě rád – Flipped (2010)

Ve filmu se vrátíme do dětských let a koukneme se na lásku z pohledu dvou dětí. Když se tito dva druháci Bryce a Juli poprvé potkávají, tak si je Juli hned jistá, že to, co cítí k Brycemu, je pravá láska, ale Bryce tento pocit vůbec nezná a nedokáže tedy její city opětovat a spíše Juli odhání než, aby se ji dvořil. Film zachycuje dospívání hlavních hrdinů a nechává je objevovat kým vlastně jsou – a kým jsou jeden pro druhého.

Madeline Carroll & Callan McAuliffe

„Někdo je namalovaný na papíře, jiný na dřevě nebo na plátně, ale čas od času potkáš někoho, jehož barvy nezachytíš a tomu se nikdy nic nevyrovná.“ dědeček Bryceho

Věděli jste, že dům, kde Bryce bydlí je jen stavebnice a na jeho místě je jinak park?


11. Noc plná zázraků – Listy do M. (2011)

Romantická komedie plná emocí, vtipu a milého humoru, která nejednoho upřímně zahřeje u srdce. Děj filmu se odehrává 24. prosince, v den, kdy se dějí zázraky, se protnou osudy pěti mužů a pěti žen, a jak už to, tak bývá, v tento den by měly dopadnout dobře. Každý z diváku se v těchto rozvinutých příběhových liniích najde a shlédnutím tohoto filmu se určitě naladíte na přicházející Vánoce.

Maciej Stuhr & Roma Gąsiorowska-Żurawska

„Cos měl na snídani? – Vajíčka na měkko. – Konec s fasfoodami, dneska budou hranolky a kečup.“ úryvek z filmu

Věděli jste, že film je z polské produkce a řada kritiků mu přiřazuje podobnost s Láskou nebeskou?


12. Lásky čas – About time (2013)

Naprosto úžasný snímek, který pojednává o lásce k rodině, k přátelství a v neposlední řadě k partnerství. Hlavní hrdina Tim je nesmělý obyčejný Brit, který má trochu trhlou rodinku, ale žádnou dívku, kterou by mohl doopravdy milovat. Jednoho dne mu jeho otec prozradí mužské tajemství, které se v jejich rodině dědí z generace na generaci, toto tajemství mu začíná měnit jeho obyčejný život v mimořádné dobrodružství, kde potká jeho životní lásku Mary. Tento příběh nepotřebuje více popisku, protože až jej sami uvidíte, budete se u něj pozitivně usmívat a po jeho skončení v sobě najdete tolik pozitivní síly, že i ten největší “tvrďák” začne obvolávat své nejbližší, aby jim sdělil, jak moc je má rád.

Domhnall Gleeson & Rachel McAdams

„A nakonec jsem se ze svých cest v čase definitivně poučil. Zašel jsem ještě o krok dál než táta. Už se v čase nevracím. Ani na den. Snažím se žít každý den tak, jako bych se vrátil jen do něj. Užívám si ho, jako by to byl poslední den mého mimořádného obyčejného života.“ Tim

Věděli jste, že v pokoji hlavního hrdiny můžete několikrát vidět odkaz v podobě plakátu na film Amélie z Montmartru?


13. Velký Gatsby – The Great Gatsby (2013)

Romantické drama pojednávající o nemožné lásce mezi Gatsbym a Daisy a věčných snů, je vyprávěn z pozice Nicka Carrawaye, který se vydává hledat vlastní verzi amerického snu do New Yorku, města ztělesňujícího uvolňující se morálkou a populárního jazzu. Usadí se nedaleko domu záhadného Jaye Gatsbyho. Nick se postupně stane součástí světa bohatých lidí, jejich iluzí, lásek a zklamání. Určitě nic nezkazíte, když si na tento povedený sníme uděláte čas.

Leonardo DiCaprio & Carey Mulligan

„Gatsby věřil v zelené světlo. V krásnou budoucnost, která před námi rok, co rok ustupuje. Dnes nám unikla, ale na tom nezáleží, zítra poběžíme rychleji. Natáhneme ruku dál, do jednoho krásného rána. A tak se ženeme dál, jako lodě proti proudu, vrháme se zpátky a neúnavně do minulosti.“ Nick Carraway

Věděli jste, že knižní předloha z roku 1925 za autorova života nebyla vůbec kladně přijata a širokou oblibu získal román až v 50.letech?


14. Hvězdy nám nepřály – The Fault in Our Stars (2014)

Snímek pojednává od dvou výjimečných teenagerech Hazel a Gusovi, kteří se seznámili a zamilovali do sebe na sezeních pro boj s rakovinou. Oba dva spolu prožívají své obavy a starosti vyplívající z jejich zdravotních problémů a zároveň sdílí lásku ke knihám, konkrétně tedy k románu Císařský neduh. Hazel se několikrát marně snažila autora Petera Van Houten kontaktovat, který ji nikdy neodpověděl, až se to jednoho dne povede Gusovi. Autor románu je nečekaně pozve k sobě do Amsterdamu, kde začíná jejich společné dobrodružství plné poznání.

Shailene Woodley & Ansel Elgort

„Hazel Grace, neublížej ti, když si je nezapálíš. Nikdy jsem si nezapálil, je to metafora. Strčíš si něco, co zabíjí mezi zuby, ale nikdy tomu nedáš šanci zabíjet. Metafora.“ Gus

Věděli jste, že závěrečnou skladbu “All of the stars” napsal britský zpěvák Ed Sheeran?


15. Než jsem tě poznala – Me Before You (2016)

Louise je optimistická a velice upovídaná dívka žijící obyčejný život, Will zase absolutní protiklad, jeho život je jedno velké adrenalinové dobrodružství bez omezení, než ho však nehoda upoutá na kolečkové křeslo a stane se z něho náladový a depresivní člověk. Romantický příběh o dvou lidech, kteří spolu nemají vůbec nic společného, dokud jim řada příhod v životě nezkříží cesty. Jak to všechno dopadne vám neprozradíme, ale určitě vám tento snímek doporučujeme.

Emilia Clarke & Sam Claflin

„Když jsem byla malá holka, máma mi koupila nádherné třpytivé holínky a já jsem je nechtěla sundat. Celé léto jsem je nosila do postele i do vany. Ze všeho nejraději jsem nosila tyto blyštivé holínky a k nim moje čmeláčí punčochy.“ Louise

Věděli jste, že hlavní hrdina Will neřekne Louise jinak než příjmením?

Partnerskydenik

This is a paragraph.It is justify aligned. It gets really mad when people associate it with Justin Timberlake. Typically, justified is pretty straight laced. It likes everything to be in its place and not all cattywampus like the rest of the aligns. I am not saying that makes it better than the rest of the aligns, but it does tend to put off more of an elitist attitude.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *